TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #25

Zaujímavé fakty o filmoch #25

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

1Star Wars: Epizóda V – Impérium vracia úder

Zdroj: thedailybeast.com

Aby si zachoval práva vo svojom stopercentnom vlastníctve, George Lucas sa vyhol osloveniu filmového štúdia, ktoré by jeho projekt financovalo. Miesto toho rozpočet pokryli peniaze z jeho vlastného vrecka. Aj keď tým riskoval, vo finále sa mu to oplatilo. Svoju 18-miliónovú investíciu dostal späť už po troch mesiacoch od vydania filmu. Potom ukázal vďačnosť, ktorá sa v Hollywoode často nevidí. Po úspechu svojim zamestnancom rozdal takmer 5 miliónov dolárov v bonusoch.

2Wonder Woman

Zdroj: variety.com

Scény na ostrove Themyscira, domove Amazoniek, boli natáčané v južnom Taliansku. Zo všetkých možností na svete bola práve táto lokalita pre produkčného dizajnéra Aline Bonetta dokonalá.

3Léon

Zdroj: pinterest.com

Ide o herecký debut mladej Natalie Portman. Keď ju do filmu obsadili, mala len 11 rokov.

4Rozpoltený

Zdroj: wall.alphacoders.com

Režisér M. Night Shyamalan prehlásil, že natáčanie tohto filmu bolo tým najťažším v jeho kariére.

5Dr. Divnoláska alebo Ako som sa naučil nerobiť si starosti a mať rád bombu

Zdorj: ifccenter.com

Kvôli filmu boli v skutočnosti ovplyvnené a pozmenené kdejaké praktiky v armáde, aby sa udalosti, ktoré snímka zobrazuje, nikdy nemohli naozaj stať.

6Zrodila sa hviezda

Zdroj: continental-film.sk

Rovnako ako svoja postava, Bradley Cooper v mladosti bojoval so závislosťami na alkohole a drogách. Dnes verejne rozpráva o tom, ako mu jeho rozhodnutie nadobro vytriezvieť zachránilo život a kariéru.

7Dvanásť rozhnevaných mužov

Zdroj: filmfisher.com

Režisér Sidney Lumet dal hercov do jednej miestnosti a niekoľko hodín ich nechal opakovať svoje dialógy bez toho, aby ich natáčal. Tým v nich chcel vyvolať tie správne pocity zúfalosti a ukázal im, ako by taká situácia naozaj vyzerala. Svoje úlohy kvôli tomu dokázali zahrať ešte presvedčivejšie.

8Avengers: Infinity War

Zdroj: polygon.com, wallpapermaiden.com

Vo filme sa nachádza prvý prípad, kedy sa v histórii MCU Bruce Banner priamo rozpráva s Neuveriteľným Hulkom.

9Prelet nad kukučím hniezdom

Zdroj: audienceseverywhere.net

Ide o najznámejší film česko-slovenského režisér Miloša Formana. Potom, čo sa v roku 1968 odsťahoval do USA, boli jeho filmy mnohokrát ocenené Oscarom a ďalšími prestížnymi oceneniami. Zhruba pred pol rokom zomrel vo veku 86 rokov s tým, že stále len málo ľudí z Česka či Slovenska ho poznalo.

10Fantastické zvery a ich výskyt

Zdroj: wall.alphacoders.com

Pre niektorých členov hereckého obsadenia bola povinná návšteva školy čarovných prútikov. Herci sa zišli, aby sa spoločne naučili, ako správne držať a používať prútik.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Podobné články

Obľúbené články